Endüstriyel Zemin Kaplamaları

İngiliz Flowcrete firması, 30 yılı aşkın üretim tecrübesiyle, otomotiv, elektronik, imalat, ilaç, gıda, içecek ve ambalaj fabrikaları dahil olmak üzere çok sayıda farklı endüstriyel ve ticari/dekoratif mekanlarda kullanmaya uygun zemin çözümleri sunmaktadır.

Firmanın ürettiği zemin sistemleri şu ana başlıklar altında incelenebilir :

Endüstriyel Reçine Esaslı Zeminler : Flowcrete; ultra-hafif ağırlıkta süper-ince epoksi zemin ve duvar kaplama malzemelerinden, en zor endüstriyel ortamlarda ağır koşullara yüksek dayanımlı poliüretan çözümlerine kadar uzanan zengin bir endüstriyel zemin sistemleri yelpazesine sahiptir.

Dekoratif Reçine Zeminler : Flowcrete; canlı ve yüksek derecede parlak epoksi kaplamalardan başlayıp, parlak cam-ayna agregalarına sahip Terrazo’ya kadar uzanan çok sayıda renkli, dekoratif ve göz alıcı zemin sistemlerine sahiptir.

Flowfast MMA Zeminler : Flowcrete; metil metakrilat (MMA) katalizatör kullanılarak üretilen Flowfast malzemesi ile zeminin kuruma hızını arttırma yeteneğine sahip olup (uygulamadan sadece iki saat sonra üzerinde yürünebilir), bu ürünü ile müşterilerine tadilat, mağaza yenileme projeleri veya hızlı tempoyla ve çok kısa sürede kurulan yeni inşaatlar için mükemmel bir zemin sistemi sunmaktadır.

Flowfresh Antimikrobik Zeminler : Flowcrete; gıda ve içecek endüstrileri ile ilaç sektörü için, müşterilerine zeminde bulunan yüzey bakterilerinin %99,9'unu yok eden başarılı bir temizlik kontrol stratejisine sahip olacak şekilde tasarlanmış benzersiz bir poliüretan zemin teknolojisi sunmaktadır. Gümüş-iyon bazlı antimikrobik katkı maddesi olan Polygiene, zemin yüzeyinde aşılmaz bir hijyen bariyeri oluşmasını sağlayarak bakterilerin çoğalmasını da engeller.

Deckshield Otopark Kaplamaları : Flowcrete; hem ticari hem de endüstriyel tesislere hizmet veren çok katlı otopark yapılarının en alt kat veya bodrum katlarında, ara kat veya atmosferik etkilere maruz kalan çatı katlarında kullanılmak üzere tasarlanmış çok sayıda özel kaplama sistemi sunmaktadır. Flowcrete'in yoğun trafik olan zeminlere yönelik kaplamaları beton yapıyı korumak üzere tasarlanmış olup araçlar ve yayaların geçeceği yüzeydeki çatlakları kapatmakta, yüzeyi sağlamlaştırmakta ve kaymaya karşı dirençli hale getirmektedir.

Isocrete Zemin Şapları : Flowcrete; Isocrete markası altında kendiliğinden yayılan (self levelling), düzgün bir zemin oluşturan ve yarı kuru çimentolu çok sayıda zemin şapı sunmaktadır. Isocrete Zemin Şapları zemin katmanının ayrılmaz bir parçasını oluşturmakla birlikte alt kısımdaki beton döşemeyi korumakta ve son kaplamaların uygulanması için pürüzsüz bir yüzey oluşmasını sağlamaktadır. Flowcrete'in Isocrete Zemin Şapları hem Isowarm Yerden Isıtma sistemleri ile, hem de ses yalıtım amaçlı ürünler ile birlikte uygulanabilmektedir.

Mondeco Terrazo : Flowcrete; ticaret sektöründe olan müşterilerine sağlam, dekoratif ve dayanıklı bir zemin kaplaması sunmak amacıyla tasarlanmış çeşitli ve kesintisiz reçine esaslı terrazzo sistemleri sunmaktadır. Kesintisiz reçine esaslı terrazzo, diğer zemin kaplama malzemeleriyle kıyaslanamayacak kadar üstün bir tasarım esnekliği sunmaktadır. Ürünler, standard çeşitlerin yanında, deniz kabukları, mermer, granit, dolomit, çakmaktaşı, geri dönüşüme tabi tutulmuş cam ve aynalı cam gibi çok sayıda agrega malzemesini de içeren sınırsız reçine ve renk seçenekleriyle uygulamalara tüm dikkatleri üzerinde toplayan bir estetik görüntü sağlar.

Flowchem VE Korozyon Koruma : Flowcrete; ağır ve sürekli kimyasal saldırıların yarattığı agresif ortamların gereksinimlerini karşılamaya uygun çok sayıda korozif etkene karşı koruyucu ürünler sunmaktadır. Flowchem VE, yüksek konsantrasyonlu asitler, bazlar ve solventlere karşı üstün koruma sunan, rötresiz, modifiye edilmiş vinil ester reçineden oluşan çok sayıda eksiz kaplama ve astar çeşidi sunmaktadır. Termal şoklar ve termal döngülere karşı ekstra koruma için Flowchem VE sisteminin fiberglas ile güçlendirilmiş çok sayıda ürünü de müşterilere sunulmaktadır.