AdfilAdfil Logo

Günümüzde inşaat teknolojileri yapılarda teknik, kalite, güvenlik, uygulanabilirlik ve maliyet avantajı sağlamak adına hızla gelişmektedir. Bu doğrultuda sadece sınırlı ihtiyaçlara cevap verebilecek olan ürünler değil, ihtiyaçların bütününe cevap verebilecek olan ürünler tercih edilmektedir.

1960'lı yılların başından beri bilinen ve beton ile ilgili çeşitli uygulamalarda betonun dayanımını arttırmak için kullanılan fiber/elyaf sistemi, günümüzde bu tip ihtiyaçlara karşılık verebilecek en önemli ürün gruplarından biri olmuştur. Bu doğrultuda daha once kullanılan multi flaman tip polipropilen fiber yerine, mono flaman polipropilen fiber kullanılmaya başlanmıştır.

Bu tip fiber üreticileri arasında global pazarda lider firmalardan olan ADFIL®, misyonunu ‘teknik fiber konusunda dünya çapında lider üretici ve malzeme sağlayıcısı olarak tanınmak, çimento bazlı tüm uygulamalara kalite, servis, yenilik ve verimlilik anlamında toplam bir çözüm sunabilmek‘ olarak açıklamıştır. Belçika'daki fabrikada üretilen CE belgeli fiberler, buradan uluslar arası pazarlara sevk edilmektedir. Firma ayrıca son kullanıcının ihtiyacına göre dizayn hizmeti de vermektedir.

Betonla karışımında homojen ve 3 boyutlu bir matrix oluşturan ADFIL® fiberleri, firmamızın distribütörlüğünde artık Türkiye pazarında da faaliyet göstermektedir.