BonarBonar Logo

Günümüzde inşaat teknolojileri yapılarda teknik, kalite, güvenlik, uygulanabilirlik ve maliyet avantajı sağlamak adına hızla gelişmektedir. Bu doğrultuda sadece sınırlı ihtiyaçlara cevap verebilecek olan ürünler değil, ihtiyaçların bütününe cevap verebilecek olan ürünler tercih edilmektedir.

1960'lı yılların başından beri bilinen ve beton ile ilgili çeşitli uygulamalarda betonun dayanımını arttırmak için kullanılan fiber/elyaf sistemi, günümüzde bu tip ihtiyaçlara karşılık verebilecek en önemli ürün gruplarından biri olmuştur. Bu doğrultuda daha once kullanılan multi flaman tip polipropilen fiber yerine, mono flaman polipropilen fiber kullanılmaya başlanmıştır.

Bu tip fiber üreticileri arasında global pazarda lider firmalardan olan BONAR®, misyonunu ‘teknik fiber konusunda dünya çapında lider üretici ve malzeme sağlayıcısı olarak tanınmak, çimento bazlı tüm uygulamalara kalite, servis, yenilik ve verimlilik anlamında toplam bir çözüm sunabilmek‘ olarak açıklamıştır.

Betonla karışımında homojen ve 3 boyutlu bir matrix oluşturan BONAR® fiberleri, firmamızın distribütörlüğünde artık Türkiye pazarında da faaliyet göstermektedir.